Profil działalności

  • Profil Działalności

Jesteśmy warszawskim developerem specjalizującym się w produkcjach na komputery osobiste. Dotychczas tworzyliśmy gry na urządzenia mobilne. Chcemy, by nasze projekty były coraz bardziej rozbudowane, dlatego też postanowiliśmy tworzyć tytuły na komputery osobiste.

W naszym zarządzie zasiadają osoby z wieloletnim doświadczeniem w marketingu związanym z rynkiem gier i technologii. Resztę zespołu tworzą wykwalifikowani programiści i graficy z bogatym portfolio. Rdzeń zespołu tworzą ludzie tworzący gry oraz weterani branży wydawniczej. Dzięki temu, planując nasze ruchy, od pierwszego dnia wiemy, jak nasze produkcje wyróżnią się wśród dziesiątek innych tytułów.

Fascynuje nas, jak postęp technologiczny wpływa na naturę człowieka wypuklając jej skrajności. Nasze gry inspirowane są postępem zbliżającym istotę ludzką do świata wirtualnego. Czym stanie się człowiek w obliczu zbliżającej się fali dataismu czy transhumanizmu? Czy Sztuczna Inteligencja posiada naturę? Pierwszy tytuł, w którym będziemy szukać odpowiedzi na te pytania – Uragun, jest obecnie w produkcji, z datą premiery na koniec 2019 roku na komputerach osobistych.

Spółka planuje zadebiutować na rynku New Connect w najbliższym roku kalendarzowym.

  • Opis rynku

W 2019 roku całość globalnego rynku gier wynosi 152 Miliardy dolarów. Oznacza to blisko 10 procent wzrostu względem poprzednich dwunastu miesięcy. W 2019 roku produkcje na komputery osobiste mają przynieść 35.7 mld dolarów zysku. Stanowi to blisko ¼ całości światowego rynku gier i wzrost o 4% względem 2018 roku.

Wartość polskiego rynku gier szacowany jest na 596 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 50 milionów dolarów względem 2018 roku. Możemy pochwalić się 24. miejscem na rynku globalnym, oraz drugim (po Rosji) w Europie Wschodniej. Wzrost znaczenia polskiego rynku można zauważyć od 2015 roku – miały na to wpływ m.in. premiery Wiedźmina 3 oraz Dying Light. Kolejne lata owocowały dalszym umacnianiem się wizerunku i znaczenia polskiego sektora gier. Również premiery mniejszych producentów (jak Superhot, Layers of Fear, Shadow Warrior 2, Frostpunk) nie tylko spotkały się z przychylną opinią recenzentów, ale przede wszystkim uzyskały dobre wyniki sprzedaży. Za udanymi premierami gier idzie też wzrost znaczenia polskich developerów na świecie. Dzięki wcześniejszym sukcesom oraz umowom z renomowanymi partnerami jak m.in. Microsoft, wartość polskich spółek GameDev w I kwartale 2019 roku wyniosła ponad 30 milionów złotych.